מחיר מטרה הוא מטרה נעה

By | 04/06/2017

לפני חודשיים בערך כתבתי על סאני תקשורת. לאחר מכן, לפני קצת יותר מחודש, כתבתי עדכון בעקבות הרפורמה של כחלון וסיימתי את הפוסט במשפט:

דעתי היא שמחיר הוגן הוא סביב 270-300 אגורות למניה. נחזור לפוסט הזה בעוד שנה – שנתיים ונראה.

מי היה מאמין שסאני תגיע ל 270 כבר חודש לאחר מכן, בטח שלא שנתיים. אז מה, בהגיע מחיר היעד, האם מכרנו את האחזקה?

התשובה היא לא. אפילו הוספנו קצת, באיזור 260. הסיבה לכך שנוסף מידע חדש – כמו שאמר ג'ון מינארד קיינס – "כשמשתנות העובדות, אני משנה את דעתי, מה אתה עושה?".

מאז פרסום הפוסט האחרון בנושא סאני יצא דוח רבעון ראשון. ידעתי שהוא יהיה טוב, אבל לא ידעתי עד כמה. מסתבר שהשקת סדרת ה A (טלפונים דגמים A5 ו A7) היתה הצלחה כבירה, והם פגעו קשות בטלפונים הסינים המתחרים באותה נקודת תמחור. בנוסף, הרווח של רבעון שני בכלל לא כלל רווחים מסדרה S8, כך שכנראה מצפה "הפתעה" חיובית נוספת ברבעון הנוכחי. "הפתעה" כי החברה כבר הודיעה שההזמנות של הטלפון עלו מעל ההזמנות של S7 והוציאה "אזהרת רווח חיובית".

בנוסף לכל היה אפשר היה לראות התרחבות שוליים יפה מאוד ברבעון הראשון וכנראה עליה במכירות האביזרים. החלשות הדולר שמורידה את מחירי הטלפונים הסלולריים, יחד עם ירידת המס, יוצרים "סערה חיובית" והופכים את הטלפון החכם נגיש לכל יד. אחי נדהם שאמרתי לו שאפשר לקנות טלפון סלולרי חדש של סמסונג עם כמעט כל הפיצ'רים ב 1600 שקל, יבואן רשמי. היום כבר לא צריך ללכת לקנות לילד שיאומי באתרים קיקיוניים ולהתעסק עם קושחות בסינית (תרתי משמע). יש בכמעט אותו המחיר טלפון ישראלי למהדרין!

לפי חישוב חדש אני לא רואה סיבה שהחברה לא תרוויח השנה 60 מיליון שקל רווח מתואם (רק ברבעון הראשון הרוויחה 18 מיליון שקל) כך שמחיר היעד ששמתי לה הוא 370-400 אגורות המייצג שווי שוק של סביב 700 מיליון שקל (מכפיל 11-12 על רווח מחושב שמרנית, לדעתי זו לא מטרה שאפתנית מידי).

אצלנו בעדן כל מחירי היעד הם מחירים דינמיים. למשל כשקנינו את תדיראן ב 26-28 ש"ח מחיר היעד הראשוני היה 35 שקל למניה, עלה ל 50 ואז ל 80 ו ל 120. כמובן שצריך תמיד להיות ערים להנחות שתחת כל מחיר שקובעים. מן הסתם לתדיראן יהיה הרבה יותר קשה להגיע ל 120 מאשר היה לה ל 50, פשוט כי אני כבר לא מצפה להמון הפתעות חיוביות, בדיוק כמו שלסאני יהיה קשה הרבה יותר להגיע למחיר 370 אגורות מ 270 מאשר שהיה לה מ 150 ל 270. פשוט הרבה מההפתעות החיוביות כבר נוצלו (ועכשיו צריך להזהר מהפתעות שליליות!).

עם זאת, החברה עודנה זולה, סביב מכפיל 8 מחושב שמרנית, בין הרעיונות הזולים שיש בשוק המניות הישראלי כרגע, אפילו לאחר שעלתה פי 4 ממחיר הקניה הממוצע שלנו.

גילוי נאות: יש אחזקה, יש לקרוא הפטור מאחריות.