ההגיון עוצר בש"ג – אבל בסוף הוא מצליח לעבור

By | 03/06/2016

כתבתי לפני חודש וחצי על המרווח הלא הגיוני בין מניות קלאס LILA ל LILAK. דאז המרווח היה $3-$3.3 דולר. חשבתי שיקח קצת יותר זמן, אבל נכון לסגירה היום המרווח הוא רק 80 סנט (ועדיין לחלק הלא נכון).

בשבועיים האחרונים המרווח ממש קרס – מייד לאחר ההודעה על סגירת העסקה עם C&W, בדיוק כפי שאמרתי לפי חודש וחצי:

הגורם היחידי שאני יכול לחשוב עליו שאולי יכול להסביר את העיוות הזה הוא העסקה הממשמשת ובאה עם קייבל אנד ווירלס, עסקה סבוכה עם ארבע אפשרויות בחירה למחזיקי מניות C&W, שבשתיים מאפשרויות בחירה אלה מנפיקים הרבה מניות של לילך. כנראה יש שחקני "Merger Arbitrage" (עוד מונח שאני לא מסכים עם המילה ארביטראז' בו – אבל נשאיר לפעם אחרת) שמנסים להנות מהפערים בין ההצעות השונות, ותוך כדי כך גורמים לעוות בלילך.

לדעתי, הדיסקאונט של מניות ההצבעה יסגר ואף יתהפך לאחר השלמת העסקה.

הדיסקאונט עדיין לא נסגר, אבל לכולנו ברור לאן זה הולך. אני מוכן להמר שבתחילת יולי, לאחר ההפצה המתוכננת של מניות הטרקר של לילך, הוא יסגר לחלוטין. גם אם לא, כפי שכתבתי בעבר (לפני כמעט שנה) – לילך בקרוב (לדעתי אפילו השנה!) תהיה חברה עצמאית ותעבור ספינאוף אמיתי (כרגע מדובר רק בהפצה של הטרקר, זה לא ספינאוף) ואז לדעתי ברור שהדיסקאונט יסגר לחלוטין ואף יהפוך לפרמיה.

בשלב זה אני גם יכול לגלות שעדן הרוויחה מהסיפור הזה לא מעט כסף.

מעניין, לא רק אני ידעתי על זה. כולם ידעו על זה. זה היה ברור כשמש – אז איך זה שעדיין אפשר היה לעשות מזה כסף, והרבה, וממש מהר?

השוק יעיל, הא?

גילוי נאות: לקרן ולי יש אחזקה וגם שורט במניות המוזכרות. אין פה המלצה! יש לקרוא את הפטור מאחריות.