געגועי לסופר

By | 08/06/2014

היום הגיע המשלוח של רמי לוי הביתה. יום המשלוח של רמי מעלה געגוע אצלי, לאחרונה. געגוע למניות של רמי לוי, שאת האחרונות שנשארו מכרתי בכאב לפני מספר חודשים בקצת מעל 200 שקל למניה (קניתי את הראשונות ב 26 שקל למניה ואז ב 19 שקל למניה לפני בערך 5 שנים), וגם געגוע (ציני) ללכת לסופר. כן כן. מאז שעברתי להרצליה, לפני שנה, לא הייתי בסופר, אנו תמיד מזמינים משלוח. חסכתי בכך לפחות 12 שעות בחודש, שזה יום עבודה מלא. מעניין מתי אמצא את ההשקעה הבאה שתעשה לי פי 10 (בלי להחשיב דיבידנדים!) בסיכון כל כך נמוך. אני תמיד אוהב לומר שצריך רק שתיים כאלה בחיים, "והסתדרת". עכשיו נותר למצוא רק עוד אחת 🙂

אני עדיין חושב שלרמי לוי עתיד מזהיר והוא ימשיך (וממשיך… ראו הדוח האחרון) לפרק את התחרות גם עם יד קשורה מאחורי הגב. אני גם חושב שהוא עדיין השקעה נהדרת. אך במחיר הנוכחי ובגודל הנוכחי שלו הוא לא מצדיק את פרופיל ההשקעה שאני מחפש עבורי ועבור השותפים שלי (אני מקווה שלא אוכל את הכובע…). לאחרונה כשרמי ירד 20% לאיזור 160 שקל למניה הוא עלה שוב על השולחן שלנו אך המחיר לא היה מספיק נמוך עבורנו. אם רק היה נופל, נניח, 50%… הלוואי…

אחד הדברים שתמיד מפתיעים אותי בהזמנות/קניות ברמי לוי הוא כמה חזק הכסף שלי שם, במיוחד במיוחד בסקטור "הבריא" – ירקות ופירות. אם אני מגיע לסופר או קונה באתר – אני תמיד אומר לאשתי – בואי נתעכב כמה שיותר באיזור של הפירות והירקות. פשוט כי כשאני ברמי לוי ובמיוחד באיזור הזה אני באמת מרגיש עשיר. אני קונה בכמויות והסך הכל פשוט לא עולה. רמי מביא את השוק אלי הביתה, עם שליח. תראו:

2.6 ק"ג חצילים (7 יחידות) = רק 1 ש"ח (40 אגורות לקילו) – בשופרסל ומגה מדובר ב 2.95 ש"ח ליחידה או 5.9 ש"ח לקילו. פי  15 יותר. תגידו, מי כיום מוכר משהו בשקל אחד? מי? אפילו מסטיק עולה יותר. אתם יודעים כמה סביח אפשר לעשות עם 7 חצילים?

8 ק"ג אבטיח = 11.6 ש"ח, בשופרסל ומגה 29.05 ו 24.7 בהתאמה.

1.9 ק"ג קישואים = 2.17 ש"ח.

2.7 ק"ג עגבניות = 4.29 ש"ח.

1.3 ק"ג נקטרינה = 11.22 ש"ח.

0.6 ק"ג מלפפון = 93 אגורות.

1.1 ק"ג פלפל אדום = 3.16 ש"ח.

2.1 ק"ג מלון = 5.85 ש"ח

ראש חסה = 2.1 ש"ח.

1.3 ק"ג בצל = 1.63 ש"ח.

1.2 ק"ג ראש כרוב אדום = 95 אגורות.

—————-

איך אפשר לנצח את זה?

איך אפשר לנצח את זה?

ערימת השקיות מרמי לוי - רק חבל על בזבוז כל כך הרבה פלסטיק

ערימת השקיות מרמי לוי – רק חבל על בזבוז של כל כך הרבה פלסטיק

כשאני רואה את זה אני שמח – כי כשיש ירקות ופירות כל כך בזול הרבה פחות משפחות יגיעו לחרפת רעב. ב- 44 שקלים אני מפוצץ את המקרר בירקות ופירות שיכולים להספיק לשבוע למשפחה קטנה. לא קנינו תפוחי אדמה, גזר, סלק, לימון ועוד כי קצת השתגעתי בקניה האחרונה ועוד נשאר. אני יודע שמשמיצים את הסחורה של רמי ואומרים שהיא לא טובה, אבל אני לא מוצא בה פגם. הלימונים יפים, צהובים וחמוצים, המלון דבשי, העגבניות טעימות לי והאבטיח אדום ומתוק (גם בעז מסכים, בעניין האבטיח). הם בהחלט מקיימים את ההבטחה שבמשלוח המלקט בורר רק את הירקות הטובים.

אין לי מניות אז כבר אי אפשר לקרוא לי משוחד.

וגם כמה חודשים אחרי שמכרתי את המניה האחרונה, אני עדיין קונה רק ברמי לוי. אני חושב שזה אומר משהו.