ההגיון — עבר!

By | 27/06/2016

נכון לרגע זה, מניות LILA נסחרות בפרמיה על LILAK (לילה-  32.62, לילק – 32.47). לפני חודשיים שלושה זה היה הפוך, והיה דיסקאונט של מעל $3 דולר.

כפי שאמרתי בפוסט הקודם, ובזה שלפניו, אין סיבה שזה יהיה ככה. לא נזילות, לא זכויות, שום דבר.

היום יצאנו מה-"טרייד" הזה ושילשלנו לכיסנו את אותם $3, כפול מספר גדול של עשרות אלפי מניות. כסף חינם!

למי שלא הבין איך, ביצענו שורט על החלק היקר (LILAK) ולונג על הזול (LILA). ככה אין סיכון עסקי וכו' – כל מה שאמרתי בפוסט הראשון. אם לילך תפשוט רגל – אני ארוויח, אם לא אני גם. הסיכון היה שהמרווח יתרחב עוד (לדעתי לא סביר, במיוחד בהנתן שידענו שלילך בסוף תעזוב את גלובל) או שלילך תעלה פי 2, המרווח ישאר באחוזים קבוע ולכן גם הוא יעלה פי 2 – גם את זה יכולנו לסבול – הכל שאלה של סבלנות.

בסוף מאי נסגרה העסקה עם CWC ובמהלך החודש הודיעה גלובל על הפצה מוחלטת של הטרקר של לילך, מה שגרם להמון המוני אנשים לבצע שורט לילך ולונג גלובל, ולכן לילך ירדה בחדות. אנו שמחנו כי ידענו שאמנם היא יורדת, אבל הירידה זמנית והכי חשוב – הנזילות תעלה משמעותית. כשהנזילות תעלה משמעותית, המרוויח יעלם.

והיום, הוא נעלם. לא רק נעלם, גם התהפך.

ואפילו לא היינו צריכים לחכות לספינאוף אמיתי (כן כן, לילך היא עדיין טרקר. גלובל פשוט הפיצה את כל יתרת האחזקה שלה בטרקר). בכל מקרה לדעתי הספינאוף יקרה עוד השנה, זה לא משנה כבר, אבל זו דעתי.

כשאני רואה דברים כאלה אני לא מבין איך אפשר לומר שהשוק יעיל. בהרבה מקומות השוק יעיל, אבל השוק מורכב מאנשים. ולכן השוק מפספס ולא פעם. היום, מצאנו עוד חברה שהשוק טועה בתמחור שלה. די בגדול לדעתי. אולי אכתוב עליה בהמשך.

 

גילוי נאות – לי ולקרן אותה אני מנהל יש אחזקה ב LILA. יש לקרוא את הפטור מאחריות.

Print Friendly, PDF & Email